Aké je správne skladovanie pneumatík?

Aké je správne skladovanie pneumatík?

Správne skladovanie pneumatík je dôležitá činnosť pre predĺženia života vaších pneumatík. Po skončení zimy je dôležité starať sa o svoje vozidlo, skontrolovať jeho kvapaliny a vykonať všetky ostatné servisné úkony, ako napríklad skladovanie pneumatík.

Prvá vec, na ktorú väčšina ľudí na jar myslí, je výmena pneumatík. Zimné pneumatiky môžu mať veľký vplyv na kvalitu jazdy, pretože sú priľnavejšie a majú lepšiu trakciu na snehu a ľade ako letné alebo celoročné pneumatiky. O svoje pneumatiky sa musíme dobre starať aj v prípade skladovania.

Aké je správne skladovanie pneumatík po zimnom období?

Pred uskladnením pneumatík ich uveďte do stavu čistoty. Na čistenie nečistôt z pneumatík použite vodu a mydlo a na tvrdšie miesta použite kefu na pneumatiky. Nezabudnite použiť schválený čistiaci prostriedok na kolesá, ak sú ešte namontované na ráfikoch. Pneumatiky a kolesá je potrebné dôkladne utrieť uterákom a potom ich nechajte úplne vyschnúť pred použitím akéhokoľvek druhu náteru na pneumatiky.

Na uskladnenie pneumatík vložte každú pneumatiku do plastového vrecka. Zabránite tak vlhkosti. Dbajte na to, aby bolo vrecko vzduchotesné a aby v ňom bolo čo najmenej vzduchu. Vrecko pevne uzavrite páskou, aby ste vytvorili osobný priestor pre každú pneumatiku.

Pneumatiky uchovávajte mimo dosahu slnečného svetla, pretože pneumatiky veľmi rýchlo absorbujú teplo. Môžu sa ľahko prehriať, aj keď ide o nepriame slnečné svetlo.

Vyberáme zimné pneumatiky z nášho katalógu

Pneumatiky skladujte na chladnom a suchom mieste

Pivnica alebo klimatizovaná garáž sú najlepšie možnosti. Nezabudnite im nechať priestor na prúdenie vzduchu a držte ich ďalej od motorov, pecí a ďalších podobných vecí ktoré produkujú teplo.
Pri skladovaní pneumatík, ktoré nie sú namontované na ráfikoch, nie je najlepšie skladovať ich vo zvislej polohe. Aby sa predišlo poškodeniu, mali by ste sa vyhnúť skladaniu pneumatík na seba, okrem prípadov, keď je to absolútne nevyhnutné.

Ako na skladovanie pneumatík pre dlhšiu životnosť

Ak vidíte, že niekto zavesil svoje pneumatiky na háčiky, nenapodobňujte ho. Pneumatiky by ste mali mať uložené bezpečným spôsobom, pričom ventil pneumatiky by mal trčať zvislo.

Cenná rada

V prípade, že máte auto ktoré nečinne a dlhodobo parkuje na jednom mieste, zoberte ho každých pár dní na krátku jazdu alebo ho premiestnite, aby ste zabezpečili dobrú životnosť pneumatík. Neustála záťaž na jedno miesto pneumatík môže spôsobiť ich poškodenie.